Türkiye-Cezayir Ticaret ve Sanayi Odası Forumu

21 Kasım 2023
14

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) aldığımız 19.11.2023 tarih ve 12587 sayılı yazıda, TOBB’un Türkiye ve Cezayir arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi, ticaretin ve yatırımların arttırılması ve iki ülke arası potansiyel işbirliği alanlarının belirlenmesi konularını esas alarak, Cezayir'e yönelik çalışmalarını sürdürdüğü belirtilerek, bahse konu çalışmalar kapsamında, 16 Mayıs 2022 tarihinde, TOBB ve Cezayir Ticaret ve Sanayi Odası (CACI) tarafından "Türkiye-Cezayir Ticaret ve Sanayi Odası Forumu" kurulmasına dair Mutabakat Zaptı imzalandığı bildirilmiştir.

Türkiye-Cezayir Ticaret ve Sanayi Odası Forumu, genel olarak, Türkiye ile Cezayir arasındaki karşılıklı ticaret ve yatırım ilişkilerinin gelişimine destek olmak amacıyla kurulmuştur. Bahse konu Oda Forumu'nun görevleri, oluşumu ve üye yapısına ilişkin bilgi ekte sunulmaktadır.

Türkiye-Cezayir Ticaret ve Sanayi Odası Forumu'na,https://tobb.org.tr/IkiliOdalar/TurkiyeCezayirTSO/linkinde yer alan "Üyelik Başvuru Formu”nu doldurarak üye olunabilmektedir

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Malkara Ticaret ve Sanayi Odası

EK:Türkiye-Cezayir Ticaret ve Sanayi OdasıForumu Bilgi Notu

Yukarı çık.